Już tylko kilka dni dzieli nas od 83 premiery Teatru Skene..

ch 28 1... czyli "Chłopców z Placu Broni". Przedstawienie to jest adaptacją sceniczna znanej na całym świecie książki napisanej przez Forenca Molnara. Kanwę akcji stanowi spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji widz poznaje perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady. Zanurza się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczy w dręczących ich rozterkach i wyborach…

Plac Broni staje się, za sprawą teatralnych zabiegów, magiczną krainą, w której króluje dziecięca wyobraźnia, a sama walka chłopców o skrawek przestrzeni przeobraża się w istocie nie tylko w walkę o miejsce zabaw, symbolizujące „małą ojczyznę”, ale i o wyznawane wartości – takie jak przyjaźń, honor, walka o wspólne dobro, przebaczania za zdradę, poczucie patriotyzmu czy lojalność wobec przyjaciół – czy wreszcie o samych siebie. Kluczowym wątkiem, zarówno literackim, jak i scenicznej adaptacji, jest postać Erna Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to co dlań najcenniejsze – życie.

W tym spektaklu reżyser tworzy sugestywną wizję świata widzianego oczyma dziecka, w którym swe miejsce ma nie tylko fantazja i beztroska, ale powiewają również flagi rodem ze świata dorosłych: zdrada, kłamstwo, śmierć… Chłopcy z Placu Broni to przejmująca lekcja historii kładąca nacisk na pozytywne wartości takie jak prawda czy odwaga, która uruchamia wyobraźnię Widza i czyni to teatralne spotkanie niezapomniane.

Premiera została zaplanowana na 13 kwietnia 2018 r., a dla wszystkich włocławian przedstawienie będzie wystawiane w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne w dniu 15 kwietnia 2018 r. o godzinie 11:00. Przewidziane są także spektakle dla szkół.

Adaptacja i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski
Muzyka: Marian Szczepański
Dźwięk: Piotr Matuszkiewicz
Światło: Włodzimierz Stawisiński

Ceny biletów:
• PARTER – Normalny 15 zł, Ulgowy 10 zł, Rząd XVIII 10 zł,
• BALKON – 10 zł
Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 10.00, tel.: 54 231 47 66