Trwają próby generalne spektaklu "Akademia pana Kleksa"

IMG 20200108 163538To już ostatnie próby przed piątkową (10 stycznia 2020 roku) premierą naszego najnowszego spektaklu! "Akademia pana Kleksa" będzie magicznym, niezwykłym i barwnym przedstawieniem, wierną adaptacją książki napisanej pod tym samym tytułem przez Jana Brzechwę w 1946 roku. Jest to opowieść o dwunastoletnim Adasiu Niezgódce, który rozpoczyna naukę w tytułowej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego Ambrożego Kleksa.

Sama akademia, oprócz uczniów, jest światem wyizolowanym, dziwnym, tajemniczym, gdzie wszystko jest możliwe, gdzie w każdym zakamarku spotkać można bohaterów wszystkich bajek świata. Jest tam również tajemnicza postać Szpaka Mateusza, który kiedyś był księciem i ciągle czeka na powrót do ludzkiej postaci.

Akademia pana Kleksa to świat fantazji, świat dziwnych, czasem koszmarnych zdarzeń i historii. Jest to świat, jaki często pojawia się w naszych snach, których nijak nie potrafimy wyjaśnić.

Spektakl „Akademia pana Kleksa” to także piosenki, muzyka, scenografia, kostiumy… To zanurzenie się w świecie, którego nie ma, a za którym często tęsknimy… Zapraszamy do Teatru!

">akademia