Bajkowa premiera na Mikołajki

DSC 5714

W baśniowym świecie jest takie państwo, którym rządzi Król Głuposław Najmądrzejszy. Ma żonę Złotosławę i syna królewicza. Król Głuposław nie interesuje się poddanymi i państwem. Zainteresowany jest tylko sobą i tym, żeby wszyscy go podziwiali. Za okazywanie mu podziwu i chwalenie go otrzymuje się wysokie stanowiska i pieniądze.Stąd też cały królewski dwór to zgraja królewskich lizusów i głupców...

W królestwie tym pojawia się para oszustów, którzy oferują królowi uszycie za duże pieniądze najwspanialszych na świecie szat. Jednak szaty te będą mogli zobaczyć tylko ci, którzy są szlachetnie urodzeni. Oczywiście, cały zakłamany dwór widzi te materiały, z których rzekome szaty będą szyte. Królowa w tym czasie wpada na pomysł, aby znaleźć przyszłą żonę dla królewicza. Ogłasza casting księżniczek. Te się pojawiają, jednak żadna z nich nie pasuje na przyszłą żonę królewicza. Pojawia się jednak przypadkowo jeszcze jedna biedna księżniczka. Zachwyca się nią królewicz. Królowa chce kandydatkę sprawdzić i pod materace w łóżku, w którym ma spać księżniczka, wkłada ziarnko grochu. Księżniczka całą noc nie może spać, bo coś ją w łóżku uwiera. Okazuje się to być dowodem na to, że jest prawdziwą księżniczką. Królewicz się bardzo cieszy z tego faktu, ale oświadcza, że się ożeni z nią dopiero wtedy, kiedy dorośnie. 

Nadchodzi dzień, w którym król ma się pokazać światu w nowych szatach. Król wychodzi do tłumu i głupi dworzanie go podziwiają. Jedynie biedna księżniczka i mały chłopiec krzyczą: „Król jest nagi! Król jest w gaciach!” Wszyscy zaczynają się śmiać ze skompromitowanego króla.

A jak się to wszystko zakończy? Tego nie przewidział nawet sam Andersen. To trzeba zobaczyć w teatrze!

Premiera spektaku zaplanowana jest na dzień 9 grudnia 2022 roku na godzinę 18:00. Zapraszamy wszystkich do bajkowego świata!